CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Joanna Bartkowska Marta Drzewiecka s.c.

Poznaj naszą ofertę

Profesjonalna pomoc psychiatryczna

Psychiatria jest jedną z dziedzin medycyny. Psychiatra to specjalista, który zajmuje się zapobieganiem, badaniem oraz leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Psychiatra pomaga nie tylko zmagać się z ich następstwami, ale również diagnozuje ich źródło. Z pomocy psychiatry korzystają pacjenci, których stan psychiczny negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie i wiąże się z cierpieniem.

Lekarz psychiatra specjalizuję się w:
  • diagnostyce i leczeniu zaburzeń afektywnych jedno- i dwubiegunowych (m.in. zaburzenia depresyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenii),
  • diagnostyce i leczeniu zaburzeń nerwicowych i lękowych,
  • diagnostyce i leczeniu zaburzeń adaptacyjnych,
  • diagnostyce i leczeniu zaburzeń snu,
  • diagnostyce i leczeniu zaburzeń psychotycznych.

Porady/konsultacje psychologiczne dla dorosłych

Pomoc w zmianie zachowań i postaw, wsparcie w radzeniu sobie z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowym, nerwicowymi, depresją, wsparcie w sytuacjach kryzysowych (np. choroba, śmierć, żałoba), rozwijanie kompetencji społecznych (np. komunikacji, asertywności, umiejętności współpracy), rozwijanie kompetencji osobistych (np. radzenia sobie ze stresem, podnoszenia samooceny, umiejętności budowania więzi).

Porady/konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży (od 6 r.ż.)

To cykliczne spotkania z psychologiem adresowane do dzieci z problemami adaptacyjnymi, edukacyjnymi i społecznymi, a także trudnościami w uczeniu się, zaburzeniami zachowania czy zaburzeniami emocjonalnymi. Podczas spotkań realizowane są określone cele. Psycholog pomaga radzić sobie z problemami, z którymi dziecko boryka się na określonym etapie życia i zapewnia mu niezbędne wsparcie emocjonalne.

Psychoterapia indywidualna dorosłych

Oferta skierowana do osób dorosłych, które zmagają się z trudnościami emocjonalnymi, lękiem, depresją, stresem, traumą, problemami w relacjach, zaburzeniami osobowości, kłopotami w radzeniu sobie z przeszkodami życiowymi czy rozwoju osobistym. Psychoterapia indywidualna odbywa się w formie regularnych, cotygodniowych spotkań podczas których terapeuta stara się pomóc pacjentowi w rozwiązaniu określonego problemu i doprowadzeniu do poprawy samopoczucia oraz funkcjonowania w określonym zakresie. Psychoterapia może być krótko lub długoterminowa w zależności od celów i sytuacji.

Terapia par

Dla par i małżeństw, które doświadczają różnego rodzaju trudności i kryzysów w związku. Spotkania dla par odbywają się w systemie raz w tygodniu lub razy na dwa tygodnie, w zależności od potrzeb i ustaleń. Trwają 90 minut.

Konsultacja uzależnień

Dla osób, które zastanawiają się czy mają problem z alkoholem, środkami psychoaktywnymi lub słyszą od najbliższych, że problem ten u nich występuje. Dla osób pijących szkodliwie, ryzykowne oraz dla osób borykających się z problemem uzależnień behawioralnych (zakupy, hazard, seks, praca, telefon i in.). Konsultacje dotyczą również możliwości wzięcia udział w POP (Program Ograniczenia Picia).

Terapia współuzależnienia/ DDA

Dla osób, które pozostają w relacji z osobą z różnymi uzależnieniami: uzależnienie od alkoholu, od narkotyków, od dopalaczy, od hazardu, od komputera, od gier komputerowych, seksoholizm, zakupoholizm czy lekomania. Dla osób, które w dzieciństwie doświadczyły uzależnienia rodzica.

Terapia behawioralna

Terapia behawioralna (stosowana analiza zachowania) jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia spektrum autyzmu u dzieci, przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną i innymi problemami rozwojowymi.  

Celem terapii behawioralnej jest:

  • zwiększenie ilości zachowań, które są deficytowe – czyli takich, które uważa się za normalne i pożądane u dziecka w pewnym wieku, a które u danego dziecka występują zbyt rzadko lub nie występują wcale;     
  •  redukowanie zachowań niepożądanych np. zachowań destrukcyjnych, agresywnych i autoagresywnych, autostymulacyjnych, zakłócających naukę, nieprawidłowych reakcji emocjonalnych;
  • generalizowanie i utrzymywanie efektów terapii w czasie, polegające na pojawianiu się określonego zachowania w różnych środowiskach.

Terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna to specjalistyczna forma wsparcia edukacyjnego i rozwojowego dla dzieci i młodzieży.
Terapia pedagogiczna skierowana jest do dzieci i młodzieży m.in.:
• z trudnościami w nauce, w szczególności w nauce czytania i pisania oraz ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się ( dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia);
• z zaburzeniami przetwarzania słuchowego;
• z trudnościami z pamięcią, koncentracją uwagi;
• z nadpobudliwością psychoruchową;
• przejawiających nieharmonijny rozwój;
• mających obniżony poziom umiejętności manualnych i grafomotorycznych;
• przejawiających trudności w zakresie orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

obejmuje wszelkie formy wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego oraz udzielania psychopedagogicznego wsparcia jego rodzinie. Ma ono na celu podniesienie poziomu funkcjonowania dziecka oraz wspieranie rodziców (opiekunów) w procesie opieki i wychowania od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia przez dziecko nauki w szkole. Do wczesnego wspomagania kwalifikują się dzieci z następującymi zaburzeniami rozwojowymi:
• niepełnosprawność ruchowa
• spektrum autyzm
• niedosłuch lub całkowita utrata słuchu
• upośledzenie umysłowe
• niedowidzenie lub całkowita utrata wzroku
• opóźnienie psychoruchowe

TUS

Trening Umiejętności Społecznych, to forma pracy z grupą ukierunkowana na uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego. Wspierane są komunikacja, umiejętności prospołeczne, radzenie sobie w trudnych sytuacjach oraz takie sfery, jak emocje czy budowanie własnej tożsamości.

Warsztaty i szkolenia

Cykl szkoleń i warsztatów na konkretny temat dla wybranej grupy odbiorów (np. warsztaty dla rodziców, warsztaty dla uczniów na temat przemocy, asertywności, motywacji, warsztaty dla dorosłych - planowanie zmiany, mindfulness i in.). Nasi specjaliści przygotowując ofertę dostosowują ją do wymagań i zapotrzebowania zleceniobiorcy. W zależności od grupy odbiorów jak i czasu trwania warsztatów/szkolenia cena ustalana jest indywidualnie.