CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Joanna Bartkowska Marta Drzewiecka s.c.

lek. Bartosz Trznadel

Jestem absolwentem wydziału lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy, obecnie lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii, na co dzień pracuje w Oddziale Psychiatrycznym z Pododdziałem Detoksykacyjnym w Przasnyszu, Poradni Zdrowia Psychicznego w Przasnyszu oraz Centrum Terapii Dialog w Warszawie.

Doświadczenie w pracy z Pacjentami zdobywałem m. in.: w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, w trakcie stażu podyplomowego na Oddziale Psychiatrycznym. Obecnie kontynuuję zatrudnienie w Poradni- Centrum Terapii Dialog w Warszawie, w Poradni Zdrowia Psychicznego SPZZOZ w Przasnyszu, w Oddziale Psychiatrycznym SPZOZ w Działdowie jako lek. dyżurny, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, na Oddziale Psychiatrycznym z Pododdziałem Detoksykacyjnym, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, w Ośrodku Leczenia Uzależnień.

Specjalizuję się w: diagnostyce i leczeniu zaburzeń afektywnych jedno- i dwubiegunowych (m.in. zaburzenia depresyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenii), diagnostyce i leczeniu zaburzeń nerwicowych i lękowych, diagnostyce i leczeniu zaburzeń adaptacyjnych, diagnostyce i leczeniu zaburzeń snu, diagnostyce i leczeniu zaburzeń psychotycznych.

Joanna Bartkowska

Z wykształcenia jestem magistrem psychologii, ukończyłam psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, jestem również magistrem pedagogiki specjalnej – absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dodatkowo ukończyłam kurs socjoterapii z elementami psychoterapii i psychologii oraz studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Obecnie kontynuuję naukę w 4-letniej Profesjonalnej Szkole Psychoterapii im. Jerzego Mellibrudy w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Systematycznie biorę udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach z zakresu pomocy i wsparcia osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom.
Specjalizuję się w udzielaniu konsultacji i wsparcia psychologicznego, poradnictwa psychologicznego oraz psychoedukacji. W swojej pracy wykorzystuję metody z nurtu integracyjnego, w tym głównie poznawczo-behawioralnego – z uwzględnieniem elementów trzeciej fali, humanistycznego oraz systemowego. 
Pracuję indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi w zakresie:
• doświadczania trudności w relacjach zarówno osobistych jak i zawodowych,
• doświadczaniu siebie – praca nad poczuciem niskiej samooceny i własnej wartości, poszukiwaniu tożsamości, akceptacji,
• zaburzeń adaptacyjnych – np. zmiana miejsca zamieszkania, pracy, szkoły, przewlekła choroba, długie rozłąki, przejście na emeryturę, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby,
• przeżywania trudności, krzywdy, straty w związku z powodu np. przemocy, zdrady, śmierci, rozstania,
• wsparcia osób przeżywających chroniczny stres przy wykorzystaniu ich własnych możliwości i zasobów,
• zmniejszenia poczucia beznadziejności, barku sensu a tym samym poprawy jakości życia, zwiększenia poczucia satysfakcji i sprawstwa,
• zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych, napadów paniki, fobii,
• konsultacji i wsparcia dla rodziców przeżywających kryzysy wychowawcze podnoszące i wzmacniające ich umiejętności i kompetencje.
W pracy terapeutycznej kieruję się dobrem drugiego człowieka, jego indywidualnością i różnorodnością wynikającą z uwarunkowań jednostkowych, społecznych, kulturowych oraz związanych z pełnionymi rolami. Postrzegam człowieka jako integralną całość, który świadomy siebie, swoich życiowych doświadczeń, ograniczeń ale i zasobów, potrafi zdefiniować swoje potrzeby i pragnienia,a tym samym może dokonywać wyborów, które przyczynią się do tego by jego życie było bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwsze. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Prywatnie jestem mamą wyjątkowej córki – Klary, kocią babcią czterech kociąt. Lubię piesze, amatorskie wycieczki po górach z niezwykłym człowiekiem - Jackiem. W wolnych chwilach chętnie gotuję, oglądam seriale, czytam książki.

Marta Drzewiecka

Jestem dyplomowanym psychologiem. Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalność: społeczna psychologia kliniczna oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Obecnie kontynuuję naukę w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W swojej pracy wykorzystuję elementy terapii poznawczo-behawioralnej, w tym terapii schematów, ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), DBT ( terapia dialektyczno-behawioralna) oraz dialog motywujący. Systematycznie rozwijam swój warsztat biorąc udział w szkoleniach zawodowych i konferencjach w szczególności w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej. Ukończyłam m.in: Roczne Szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń Dzieci i Młodzieży; Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym; Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży; Terapia mutyzmu selektywnego w podejściu poznawczo-behawioralnym- Samouszkodzenia; jak pracować z młodym człowiekiem i jego otoczeniem?; Problemowe zachowania seksualne w dzieciństwie; Interwencje poznawczo-behawioralne w pracy z dzieckiem/nastolatkiem z ADHD. Pracuję z osobami dorosłymi, nastolatkami oraz dziećmi (od 6 roku życia). Prowadzę również warsztaty i szkolenia psychologiczne. Specjalizuję się w terapii dorosłych i nastolatków, którzy cierpią z powodu problemów depresyjnych i nerwicowych, przeżywają lęk i obniżony nastrój. Pomagam osobom, które czują się zestresowane, zagubione, wypalone zawodowo, które nie radzą sobie z emocjami, cierpią z powodu niskiej samooceny, przeżywają kryzysy w życiu osobistym.  Podczas sesji nie tylko uważnie słucham, wspieram i pomagam zrozumieć mechanizmy problemu oraz ich źródła, ale również uczę konkretnych umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Swoją pracę poddaję regularnej, profesjonalnej superwizji i systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Aneta Wodzyńska

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ukończyłam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, psychoterapeutą w procesie certyfikacji - ukończyłam Szkołę Psychoterapii Intra – pracuję w podejściu integracyjnym, dla którego bazą jest psychoterapia humanistyczno-doświadczeniowa. Jestem również certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień – Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie. Posiadam kwalifikacje do pracy z parami – ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP oraz kwalifikacje do pracy z osobami stosującymi przemoc z wykorzystaniem metody Duluth. Ukończyłam również Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Brałam udział w licznych szkoleniach, seminariach, warsztatach. Od ponad dwudziestu lat pracuję indywidualnie, grupowo oraz z parami. Pracuję z osobami doświadczającymi szeroko pojętego kryzysu, doświadczającymi i stosującymi przemoc, osobami z zaburzeniami nastroju, osobowości, borykającymi się z lękiem i fobiami, z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz DDA. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Monika Riemer


Z wykształcenia jestem magister pedagogiki, ukończyłam Akademię Humanistyczną w Pułtusku, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień – StudiumTerapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie. Posiadam kwalifikacje do pracy z parami – ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP oraz kwalifikacje do pracy z osobami stosującymi przemoc z wykorzystaniem metody Duluth. Ukończyłam również Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Uczestniczyłam w szeregu szkoleń, konferencji i warsztatów. Jestem wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Krakowie, biegłym sądowy w zakresie diagnozowania uzależnienia od alkoholu. Ponad 20 lat pracuję z osobami uzależnionymi oraz uzależnionymi z podwójną diagnozą, współuzależnionymi, DDA, stosującymi i doświadczającymi przemocy, osobami doświadczającymi straty będącymi w kryzysie emocjonalnym, obniżonym nastrojem, lękowymi. Pracuję osobami dorosłymi - indywidualnie, grupowo oraz z parami. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji i stale podnoszę swoje kompetencje biorąc udział w szkoleniach oraz konferencjach.

Magdalena Chmielewska

Ukończyłam studia pedagogiczne, studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, oligofrenopedagogiki, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii behawioralnej, Treningu Umiejętności Społecznych.

Jestem oligofrenopedagogiem, prowadzę zajęcia z zakresu terapii behawioralnej i pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną, z opóźnionym rozwojem psychoruchowym; ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, z zaburzeniami zachowania. Wspieram również rodziców w trudnościach wychowawczych, pomagam w badaniu źródeł kłopotów na jakie natrafiają w tym obszarze.